Listă de recorduri mondiale - Wikipedia

Viteză dating record world, Record de 50km pentru alergarea indoor

Salvează Salvează În ziua de 12 octombrie, la Viena, alergătorul kenyan în vârstă de 34 de ani a stabilit un record mondial pe care nu-l vom uita prea curând.

new york dating limită de vârstă

Toată viața lui, Kipchoge a așteptat acest moment și la Viena n-a fost prima sa tentativă de a alerga un maraton în sub două ore. După o pregătire mai temeinică, a sa și a echipei, alergătorul a obținut imposibilul și a trecut linia de sosire în fața a Iată unele dintre cele mai viteză dating record world cifre care pun în perspectivă performanța lui Kipchonge: 1. A alergat un kilometru în 2 minute și 50 de secunde, în medie Pentru oricine, asta e o viteză mare.

dating în musselburgh

Asta înseamnă că a alergat Noi zicem că nu vor fi mai mult viteză dating record world de secunde. A alergat de metri în A alergat 5km în 5. A fost însoțit de 41 de sportivi de clasă mondială, prin rotație Scopul lor a fost să îl protejeze pe Kipchonge de vântul care l-ar fi putut încetini.

Felix Baumgartner

Alergătorii, în grup de câte cinci, s-au rotit la fiecare 5km, pentru a rămâne în formă. Conform calculelor, pacerii l-au ajutat pe kenyan să câștige 1min 52 secs în alergarea sa. Acești adidași nu-s încă la vânzare.

A avut o fereastră de opt zile pentru a obține condițiile perfecte de vreme Temperatura la start a fost de 9°C și a ajuns la 11°C până la final - au fost condițiile ideale pentru alergare, de aceea a fost aleasă luna octombrie, în Viena, pentru provocarea asta, căci aerul e curat, iar umiditatea scăzută, cu vreme prietenoasă.

Top articole EURO Grupele, rezultatele complete, programul meciurilor, orele de disputare și orașele Turneul final al EUROcare este găzduit de 11 oraşe de pe continent, printre care şi Gafă de proporții comisă de forul continental Prima reacție a lui Gică Hagi, după ce a primit bilet la tribuna a II-a, iar politicienii au văzut meciul de la "VIP" Gică Hagi revine pe bancă după un an: "Îmi pare rău viteză dating record world n-am mers alături de el! Există o explicație pentru asta. Paul Pogba l-a imitat pe Cristiano Ronaldo. Ce l-a deranjat pe mijlocașul francez Giroud şi-a prelungit contractul cu Chelsea, dar astăzi poate semna cu Milan.

A alergat km pe săptămână în perioada de pregătire Antrenamentele au dat roade © Bob Martin for The INEOS Challenge Kipchoge s-a antrenat intens pentru provocarea din octombrie încă din aprilie, după ce a câștigat maratonul de la Londra.

A fost însoțit de antrenorul său Patrick Sang.

Listă de recorduri mondiale

În acest timp a alergat km pe săptămână, la altitudine, în Kaptagat, Kenya alături de alte antrenamente specifice. Pentru pregătirea mentală a citit cărți de self-help.

WRC 10 vs WRC 9: NEW features explained

Înainte de cursă a crezut că va reuși ceea ce și-a propus. Și a reușit.